Niepokojące

Co się dzieje z Markiem Kuchcińskim?! Milczy, od kiedy został szefem KPRM...

2023-03-02 5:00

Marek Kuchciński (68 l.) to jeden z najważniejszych polityków PiS. Poseł na Sejm od 2001 roku, wicemarszałek i marszałek Sejmu, a obecnie szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Niestety od dłuższego czasu wyborcom nie dane jest usłyszeć go na sejmowej mównicy. To jeden z dwóch posłów tej kadencji, który na swoim koncie ma zero wystąpień sejmowych!

Pamiętamy Marka Kuchcińskiego z czasów, kiedy piastował funkcję marszałka Sejmu. Z jego ciętych ripost, zdecydowanych interwencji oraz kwiecistych wystąpień. Potem klub parlamentarny PO złożył wniosek o jego odwołanie, zarzucając mu prywatne podróże z rodziną rządowymi samolotami. Ostatecznie 9 sierpnia 2019 r. Kuchciński sam złożył rezygnację z funkcji marszałka. Nie osłabiło to jego pozycji wewnątrz partii na długo. W październiku 2022 r. prezydent Duda powołał go na stanowisko członka Rady Ministrów. Zaraz potem objął po Michale Dworczyku kierowanie kancelarią premiera.

W obecnej kadencji jako poseł nie dał jednak swoim wyborcom ani razu okazji, by wysłuchali jego stanowiska w ważnych dla polskiej polityki kwestiach. Ktoś mógłby powiedzieć, cóż minister Kuchciński  jest teraz obciążony nowymi obowiązkami u boku premiera, jednak nawet zapracowany premier Morawiecki w obecnej kadencji zdążył już zabrać głos z mównicy sejmowej 49 razy. Najaktywniejsi posłowie w Sejmie mają na swoim koncie ponad sześćset wystąpień, na koncie Marka Kuchcińskiego widnieje cyferka 0. Próbowaliśmy dodzwonić się do posła Kuchcińskiego. Jego telefon też milczy.

Sonda
Czy Marek Kuchciński to odpowiednia osoba na stanowisku szefa kancelarii premiera?
Express Biedrzyckiej - Katarzyna PEŁCZYŃSKA-NAŁĘCZ
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany