Anna Pieczarka

i

Autor: Grupa Azoty S.A. Posłanka PiS Anna Pieczarka podczas otwarcia drugiej instalacji stężonego kwasu azotowego w Grupie Azoty w Tarnowie.

Przepraszała za Polski Ład

Anna Pieczarka „jedynką” PiS. Odniosła spektakularny sukces w poprzednich wyborach

2023-09-01 10:33

Wybory parlamentarne 2023. Anna Pieczarka kandydatką PiS na liście w Tarnowie. Posłanka została ogłoszona jedną z "lokomotyw" zajmując pierwsze miejsce na liście. Polityk okazała się strzałem w dziesiątkę w poprzednich wyborach, zdobywając ogromną ilość głosów. Czyżby jej ugrupowanie liczyło na powtórkę?

Wybory do Sejmu 2023. Kim jest Anna Pieczarka, "jedynka" PiS w Tarnowie?

Anna Pieczarka ma 46 lat, a z wykształcenia jest ekonomistką. Urodziła się w Łodzi, ale szybko przeniosła się do Małopolski, gdzie ukończyła Małopolską Wyższą Szkołę Ekonomiczną w Tarnowie, tam też była wicemarszałkiem tego województwa.

W poprzednich wyborach parlamentarnych zdobyła spektakularny wynik ponad 75 tysiąca głosów. Niewykluczone, że i tym razem uda się jej zdobyć przychylność wyborców. W końcu od lat jest związana z Tarnowem i można oczekiwać, że dobrze zna problemy mieszkańców.

Wybory parlamentarne 2023. Anna Pieczarka krytykowała "Polski Ład" i reformę mieszkaniową

Warto przypomnieć, że Anna Pieczarka w lutym 2022 roku przepraszała Polaków za zamieszanie, jakie powstało po wprowadzeniu Polskiego Ładu. - Jesteśmy po bardzo trudnej reformie, którą wniósł Polski Ład, wiemy, że nie do końca tam było poukładane tak jakbyśmy chcieli. Za co też serdecznie przepraszamy wszystkich Polaków – mówiła wówczas w radiu RDN Małopolska.

Innym razem krytycznie oceniła reformę mieszkaniową, nazywając ją największym błędem PiS. - Tu były błędy. Prezes o tym też mówi. Reforma mieszkaniowa nie do końca nam wyszła. Pod Tarnowem w Zakliczynie się jednak udało. Dwa bloki są. Nie do końca jednak wszystko tu było zrobione. O tym trzeba mówić, trzeba to poprawić – stwierdziła w radiu Kraków.

Quiz. Co wiesz o wyborach parlamentarnych? Bez 5/10 lepiej nie głosuj!

Pytanie 1 z 10
Kto może wziąć udział w wyborach parlamentarnych?
R.FOGIEL: SENS MA DEBATA KANDYDATÓW NA PREMIERA