Wizyta Andrzeja Dudy w Watykanie. Prezydent zaprosi papieża Franciszka do Polski?

2022-03-30 11:40
Andrzej Duda
Autor: PREZYDENT.PL Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda w czwartek 31 marca 2022 wybiera się do Watykanu. Polityk spotka się z papieżem Franciszkiem, któremu ma przestawić, jak wygląda sytuacja na Ukrainie. Według najnowszych doniesień, Pałac Prezydencki chce, by dzięki tej wizycie Watykan zmienił swoje nastawienie do rosyjskiego ataku na Ukrainę.

Andrzej Duda uda się do Watykanu, by rozmawiać z papieżem o sytuacji na Ukrainie i rosyjskiej inwazji. Już kilka dni temu w "Sednie sprawy" pojawił się temat wyjazdu prezydenta do papieża Franciszka: -  Głowa kościoła katolickiego będzie mógł zapoznać się z polskim stanowiskiem, z polskim punktem widzenia. Mamy nadzieję, że go przyjmie - mówiła Grażyna Ignaczak-Bandych z kancelarii prezydenta. Teraz, jak donosi Wirtualna Polska, pojawiły się nowe doniesienia w sprawie wyjazdu Dudy. Z informacji Wp.pl wynika, że wizyta prezydenta w Watykanie nie była wcześniej planowana: -  Została zorganizowana w ciągu ostatnich kilku dni i nie była planowana od dawna. Jej celem będzie próba przekonania watykańskiej dyplomacji do zmiany podejścia wobec rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Watykan unika mówienia wprost o odpowiedzialności Putina, a Franciszek wciąż nie potępił Rosji za prowadzenie krwawej wojny - czytamy. Z informacji portalu wynika też, że prezydent Duda może ponowić zaproszenie papieża do Polski. Przypomnijmy, że papież odwiedził Polskę w 2016 roku. Gościł wtedy na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Był wówczas też w: Krakowie, Częstochowie i Oświęcimiu.

ZOBACZ: Putin rezygnuje z planów zajęcia Kijowa. Chce wyjść z twarzą z porażki, czy szykuje podstęp?

Sonda
Jak oceniasz prezydenturę Andrzeja Dudy?
Sedno Sprawy - Grażyna Ignaczak-Bandych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE