Jacek Bogucki

i

Autor: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Ostra wypowiedź senatora PiS

Senator Jacek Bogucki nie gryzł się w język: "Tusk ma twarz hitlerowską". Wszystko się nagrało

2023-06-06 12:45

Skandaliczne słowa na antenie w TVP3 Białystok. Senator PiS Jacek Bogucki stwierdził, że "Donald Tusk jest bezwzględnym politykiem z twarzą hitlerowską. U niego litości nie ma". Przeciwko tym słowom zaprotestował obecny w studiu Krzysztof Truskolaski, poseł na Sejm.

Marsz 4 czerwca bez wątpienia jest bez wątpienia wielkim sukcesem Donalda Tuska. Lider PO zgromadził podczas marszu kilkaset tysięcy obywateli, zaś na placu Zamkowym wygłosił bardzo mocne przemówienie. Manifestacja w Warszawie stała się oczywiście tematem politycznym numer jeden w Polsce. Sęk jednak w tym, że nie wszyscy dostosowali się do poziomu debaty. Absolutnie szokującą wypowiedzią "popisał się" senator PiS, Jacek Bogucki.

Polityk analizował, że lider PO nie zamierza kogokolwiek dopuścić do decydowania o opozycji. - Donald Tusk jest bezwzględnym politykiem z twarzą hitlerowską. U niego litości nie ma - wypalił w pewnym momencie. Zareagował obecny w studiu Krzysztof Truskolaski z PO. - Mówienie o Donaldzie Tusku, że ma twarz hitlerowską, to jest po prostu skandal. Pan powinien natychmiast przeprosić pana Donalda Tuska i pół miliona Polaków, którzy wzięli udział w marszu 4 czerwca - ocenił.

Sprawa skandalicznej wypowiedzi senatora PiS ma się zająć Komisja Etyki. Poinformował o tym Marcin Bosacki z PO.

Barbara Nowacka o marszu 4 czerwca: Ludzie nabrali odwagi
Nasi Partnerzy polecają