Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński - jakie są ich relacje?

i

Autor: Art Service/Super Express

Nie doszło do wizyty w Gdyni

PILNE: Samolot z prezydentem Dudą na pokładzie zawrócony! Nie było dyskusji

2023-08-03 17:11

W czwartek (3.08) prezydent Andrzej Duda miał złożyć wizytę w porcie wojennym w Gdyni. Niestety, wizyta została odwołana z uwagi na warunki pogodowe - nad morzem przechodziła burza. Szef BBN Jacek Siewiera zapowiedział, że wizyta odbędzie się najbliższym możliwym czasie. Samolot z prezydentem musiał zawrócić.

Sekretarz Stanu, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera powiedział w czwartek, że prezydent Andrzej Duda będzie w Gdyni w najbliższym możliwym czasie. Andrzej Duda miał w czwartek po południu odwiedzić Centrum Operacji Morskich oraz 3. Flotyllę Okrętów w Gdyni. W trakcie wizyty prezydent miał zapoznać się z aktualną oceną bezpieczeństwa na Morzu Bałtyckim. Przed ORP ORP Gen. K. Pułaski zaplanowano briefing prasowy z udziałem prezydenta. Jednak plany pokrzyżowała pogoda. W czwartek nad morzem przeszła potężna ulewa. Jak przekazał szef BBN, Jacek Siewiera: - Niestety warunki pogodowe uległy wyraźnemu pogorszeniu. Delegacja pana prezydenta była w drodze na miejsce. Nad portem lotniczym Kossakowao w Gdyni wykonywała czterokrotne podejście do lądowania. Decyzją pilota samolot zawrócił do Warszawy ze względu na warunki atmosferyczne - powiedział w Gdyni Siewiera.

Plan wizyty wyglądał następująco: o godz. 15.00 prezydent Andrzej Duda miał złożyć roboczą wizytę w Centrum Operacji Morskich oraz 3 Flotylli Okrętów w Gdyni. Prezydentowi przedstawiona miała zostać ocena bieżącej sytuacji bezpieczeństwa na Morzu Bałtyckim, m.in. w kontekście rozpoczętych wczoraj ćwiczeń sił morskich Federacji Rosyjskiej. Natomiast ok. godz. 16.30 w Porcie Wojennym Gdynia planowana była wypowiedź prezydenta dla mediów.

Wieczorny Express - Ksiądz Kazimierz Sowa
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany