Gen. Marek Papała

i

Autor: źródło: www.se.pl

Ponowny pogrzeb gen. Papały. Prochy komendanta przeniesione na Powązki Wojskowe [ZDJĘCIA]

2020-02-21 15:48

Na Powązkach Wojskowych w Warszawie spoczęły w piątek prochy gen. Marka Papały († 38 l.). Były komendant główny policji został zamordowany 25 czerwca 1998 r., a sprawcy zabójstwa do dziś pozostają nieustaleni. Pierwszy pogrzeb gen. Papały odbył się na cmentarzu w jego rodzinnym Pruchniku na Podkarpaciu, ale żona zmarłego od dawna starała się o przeniesienie prochów do Warszawy.

– Według informacji, które uzyskałem, to chyba ostatnie takie spotkanie – mówił w listopadzie 2019 r., na dorocznym spotkaniu przy grobie Papały, burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła. Słowa okazały się być prorocze – od piątku nowy grób gen. Papały znajduje się w alei Zasłużonych na wojskowych Powązkach w Warszawie. W uroczystości, poza rodziną, współpracownikami i przyjaciółmi, wziął udział były premier Leszek Miller.

– Na miejscu była obecna delegacja Komendy Głównej Policji. Uroczystości towarzyszyła także asysta honorowa – podkreślił w rozmowie z "Super Expressem" insp. Mariusz Ciarka z KGP.

Express Biedrzyckiej - Pawel Kukiz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają