Pawłowicz triumfuje. Ukarali posłów za wulgaryzm

2019-05-15 22:20

Posłowie Nowoczesnej Monika Rosa i Adam Szłapka dostali karę upomnienia od posłów zasiadających w sejmowej komisji etyki i spraw poselskich. Chodzi o publiczne znieważanie radnego sejmiku śląskiego Wojciecha Kałuży i podżeganie do nienawiści wobec niego i jego rodziny. Ukarania posłów domagała się Krystyna Pawłowicz z PiS.

"Złożyłam w Komisji Etyki Poselskiej wnioski o ukaranie posłów M. Rosy i A. Szłapki za publ. znieważanie radnego sejmiku śląskiego Wojciecha Kałuży najcięższą na Śląsku obelgą "ciul" oraz (za to, że) pełną nienawiści mową podżegali do agresji przeciw temu radnemu i jego rodzinie" – informowała już w grudniu Pawłowicz.

Dziś nie ukrywa satysfakcji.

Dziś sejmowa komisja etyki ukarała także posłankę Teraz! Joannę Scheuring-Wielgus, która w styczniu nazwała premiera Mateusza Morawieckiego… „dzbanem”. „To Pan @MorawieckiM nie wiedział, że taki gniot (zresztą nie pierwszy) wychodzi z Pana Rządu? Pan jest dzbanem czy premierem RP? Powiedzieć wstyd to mało” - napisała na Twitterze posłanka.

Wszystkie wnioski o ukaranie trojga posłów złożyła słynąca z konfrontacyjnego i kontrowersyjnego języka posłanka Krystyna Pawłowicz.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany