Donald Tusk i Jarosław Kaczyński

i

Autor: Shutterstock Donald Tusk i Jarosław Kaczyński

Nowy sondaż partyjny. Jest tylko jeden sposób na pokonanie Kaczyńskiego przez Tuska. To nie żart!

Najnowszy sondaż Instytutu Pollster dla „Super Expressu” to duży ból głowy dla Donalda Tuska (64 l.), który ma objąć pieczę nad największą partią opozycyjną! Koalicja Obywatelska, jeśli chce zdetronizować Prawo i Sprawiedliwość z Jarosławem Kaczyńskim (72 l.) na czele, musi dogadać się z Polską 2050 Szymona Hołowni (45 l.) – wynika z najnowszego sondażu Instytutu Pollster dla „Super Expressu”. – Partie opozycyjne są na siebie skazane – komentuje politolog dr hab. Bartłomiej Biskup.

Tusk potrzebuje Hołowni, by rządzić

Najnowszy sondaż "Super Expressu" nie przynosi rewolucyjnych zmian na polskiej scenie politycznej. Miano lidera niezmiennie należy do Prawa i Sprawiedliwości, które niezagrożone prowadzi z wynikiem 35,79 proc.

Nie przegap: Najnowszy sondaż partyjny. Hołownia w siódmym niebie, klęska Budki, Ziobro i Gowin w czeluściach piekieł

Cieszy nas dobry wynik tego sondażu. Staramy się, aby robić wszystko na rzecz Polski i Polaków. Jeśli coś obiecujemy, to realizujemy to. I wyniki poparcia dla nas to pokazują – mówi nam europoseł PiS Karol Karski (55 l.). Zadowolenia nie kryje również Radosław Fogiel (39 l.). – Sondaże są ważne, ale najważniejszy jest wynik wyborów i robimy wszystko, żeby to w dniu wyborów Polacy zdecydowali, że ponownie chcą poprzeć PiS. Taki wynik cieszy, ale też zachęca do dalszej ciężkiej pracy. Myślę, że kiedy pierwsze rozwiązania z Polskiego Ładu zostaną wprowadzone w życie, to ich zaufanie do nas będzie wzrastać – podkreśla poseł i wicerzecznik PiS.

Za plecami partii rządzącej toczy się zacięty bój o drugie miejsce. Uwagę zwraca jedna rzecz. Nie ma wszak wątpliwości, że powracający Donald Tusk, jeśli chce rządzić, musi dogadać się z Szymonem Hołownią. Czy będzie to jednak w interesie tego drugiego?

Partia Hołowni jest chyba najbardziej tajemniczą partią w Polsce. Jeżeli chodzi o koalicję, to wykluczyli tylko z PiS-em. PO też im oczywiście nie leży, ale myślę, że jeśli będzie to koalicja pod wodzą Szymona Hołowni, to spojrzy na to łaskawszym okiem – komentuje dr hab. Bartłomiej Biskup.

Gdyby wybory do Sejmu odbyły sie w niedzielę - INFOGRAFIKA 2021-06-29

i

Autor: SUPER EXPRESS Gdyby wybory do Sejmu odbyły sie w niedzielę - INFOGRAFIKA 2021-06-29

Solidarna Polska i Porozumienie osobno

Najnowszy sondaż "SE" w wariancie osobnego startu Solidarnej Polski i Porozumienia nie różni się znacząco od powyższych wyników. Jedno jest jasne - partie Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina nie mają szans na samodzielne wejście do Sejmu. Przy takim układzie sił PiS prowadzi z wynikiem 34,31 proc., na Polskę 2050 chce głosować 23,88 proc., a podium zamyka Koalicja Obywatelska z wynikiem 21,12 proc.

Kolejne miejsca dla Konfederacji (7,3 proc.), Lewicy (6,42 proc.) i Polskiego Stronnictwa Ludowego (5,18 proc.). Daleko w tyle Solidarna Polska z wynikiem 0,59 proc. i Porozumienie, na które głos chce oddać zaledwie 0,46 proc. 

Przywództwo Jarosława Kaczyńskiego i Zjednoczona Prawica jest najlepszą formułą, w ramach której można rządzić i jeśli ktokolwiek ma inne ambicje i przekonania, to wyniki sondażu, powinny go sprowadzić na ziemię – komentuje Radosław Fogiel.

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 26-27 czerwca 2021 roku na próbie 1088 dorosłych Polaków.

Super raport 28.06 (Goście: Leszek Miller - eurodeputowany, były premier oraz Jan Maria Jackowski - senator PiS), Sedno Sprawy: Tomasz Siemoniak
Sonda
Czy Zjednoczona Prawica przetrwa do końca kadencji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE