Łukasz Szumowski

i

Autor: KPRM Łukasz Szumowski

Łukasz Szumowski w opałach? Chodzi o jego brata Marcina Szumowskiego

2020-04-20 10:55

Minister zdrowia Łukasz Szumowski jest obecnie prawdopodobnie najpopularniejszym politykiem w Polsce. Jego udział w walce z epidemią koronawirusa trudno podważyć. Choć na pomniku polityka pojawiają się rysy. Najnowszą może być działalność jego brata Marcina Szumowskiego, która już dwa lata temu skupiła krytykę na ministrze.

Chodzi o działalność spółki brata ministra - Marcina Szumowskiego. W przestrzeni medialnej pojawiły się doniesienia, o wartej grube miliony złotych dotacji z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Spółka Marcina Szumowskiego zajmuje się zaawansowanymi badaniami medycznymi z dziedziny onkologii. Zarządzana przez Marcina Szumowskiego spółka miała otrzymać dofinansowanie na - jak można znaleźć na stronie internetowej NCBiR - „poszukiwanie i rozwój inhibitorów deubikwitynaz do zastosowania w immunoterapii przeciwnowotworowej”. Dotacja miała zostać przyznana na początku marca. 

Rok temu, dookoła spółki brata ministra było gorąco, kiedy jedna z partii politycznych zarzuciła, iż spółka wprowadziła do badań medycznych jeden z leków, stosowanych w onkologii, a minister Szumowski miał rzekomo usuwać inne leki z listy leków refundowanych. Okazało się to być nieprawdą.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Maseczka ochronna a okulary - jak ją nosić, by nie parowały?