92. miesięcznica smoleńska

i

Autor: East News

Kaczyński MOCNO przed 12. rocznicą katastrofy smoleńskiej: To był zamach

2022-04-01 10:12

W tym roku przypada 12. rocznica katastrofy smoleńskiej. Jarosław Kaczyński na zaledwie 9 dni przed kolejną rocznicą 10 kwietnia udzielił wywiadu, w którym poruszony został temat Smoleńska. Prezes PiS jasno i wyraźnie powiedział, co sądzi o katastrofie. Przyznał, że teraz wiadomo już tak wiele, że nie ma wątpliwości: "To był zamach".

Do katastrofy pod Smoleńskiem doszło 10 kwietnia 2010. Samolot z 96 osobami na pokładzie rozbił się na lotnisku Siewiernyj. Samolotem leciała polska delegacja, na czele z prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego żoną Marią Kaczyńską, która miała wziąć udział w obchodach 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Niestety, doszło do tragedii, w wyniku której wszyscy lecący samolotem TU 154 M ponieśli śmierć. Na zaledwie 9 dni przez 12. rocznicą tragedii smoleńskiej, głos zabrał Jarosław Kaczyński, który w katastrofie stracił ukochanego brata, bratową, wielu przyjaciół i kolegów. Prezes Prawa i Sprawiedliwości w piątek, 1 kwietnia 2022, gościł na antenie Polskiego Radia. Pytany był o aktualne tematy, takie jak wojna na Ukrainie, rosyjski gaz, ale też o katastrofę smoleńską.

Kaczyński przed 12. rocznicą katastrofy smoleńskiej: Nie mamy żadnej wątpliwości, że to był zamach

Prezes Kaczyński przyznał wprost: - W tej chwili wiemy już bardzo wiele o tym, co się stało na lotnisku w Smoleńsku i nie mamy żadnej wątpliwości, że to był zamach. I jak dodał, ostatnio coś się wobec sprawy Smoleńska zmieniło: - Do tej pory postawa elit międzynarodowych była bardzo sceptyczna wobec wszelkiego rodzaju przedsięwzięć zmierzających do wyjaśnienia przyczyn katastrofy. Dzisiaj atmosfera się zmieniła - ocenił Jarosław Kaczyński.

CZYTAJ: Nie żyje Marek Pasionek. Nadzorował śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej

Rocznica katastrofy smoleńskiej. W tym roku obchody 12. rocznicy  takie, jak przed pandemią

Już kilka dni temu Jarosław Kaczyński zapowiedział, że obchody 12. rocznicy katastrofy smoleńskiej mają być takie, jak przed wybuchem pandemii. - Gorąco zapraszam wszystkich członków Klubów "Gazety Polskiej” do przyjazdu do Warszawy na uroczystości, które w tym roku będą takie, jak przed pandemią. Przez ostatnie dwa lata - ze względu na COVID-19 - były ograniczone. W tym roku warto, by były jak najbardziej liczne – powiedział szef Prawa i Sprawiedliwości na łamach "Gazety Polskiej". 

NIŻEJ ZDJĘCIA  Z OBCHODÓW ROCZNICOWYCH KATASTROFY POD SMOELŃSKIEM Z POPRZEDNICH LAT: 

Sonda
Czy Twoim zdaniem katastrofa smoleńska to:
11. rocznica katastrofy smoleńskiej
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany