Jarosław Kaczyński na pikniku w Woli Rędzińskiej

i

Autor: twitter

Wybory w Polsce

Jest nowy sondaż! Oto aktualne poparcie dla PiS! Co na to Kaczyński?

2023-09-07 8:55

Wybory 2023 coraz bliżej. Jest najnowszy sondaż partyjny! Jak prezentują się wyniki? Z sondażu Kantar przeprowadzonego dla TVN i TVN24 wynika, że w wyborach do Sejmu 37 proc. respondentów zagłosowałaby na Prawo i Sprawiedliwość, a 31 proc. badanych na Koalicję Obywatelską.

Jest nowy sondaż przed wyborami parlamentarnymi 2023. Jak poinformował TVN na swojej stronie internetowej, z sondażu partyjnego Kantar przeprowadzonym dla TVN i TVN 24, wynika, że "największa grupa ankietowanych - 37 procent - wskazała, że zagłosowałaby na Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Na drugim miejscu w sondażu uplasował się Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni) z wynikiem 31 procent". Kto znalazł się na trzecim miejscu? To Konfederacja. 9 procent respondentów zadeklarowało, że zagłosowałoby na Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość. Na Trzecią Drogę - Polskę 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe - chce głosować 8 procent respondentów. 6 proc. badanych chce głosować na Nową Lewicę, a 2 procent badanych na inne komitety wyborcze. 7 proc. ankietowanych odpowiedziało "nie wiem\trudno powiedzieć\jeszcze nie zdecydowałem(am)\odmowa odpowiedzi".

Najnowszy sondaż został zrealizowany przez Kantar w dniach 5-6 września 2023 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 osób powyżej 18. roku życia. Na pytanie o preferencje partyjne odpowiedziały 732 osoby. Przypomnijmy, że wybory w Polsce do Sejmu i Senatu odbędą się za niewiele ponad miesiąc, w niedzielę 15 października.

Quiz. Ci aktorzy, piosenkarze i sportowcy byli posłami. Pamiętasz, kto zasiadał w Sejmie?

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. Czy Piotr "Liroy" Marzec był posłem?
Express Biedrzyckiej - WYBORY 2023_ KALETA, SZCZERBA, ZALEWSKI _RUNDA 2
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany