Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin

i

Autor: Marek Zieliński

Gowin nie zostawił suchej nitki na Kaczyńskim! „Wolałeś przekupywać moich posłów”

2022-06-24 8:53

Jarosław Kaczyński zwalił winę za Polski Ład na lidera Porozumienia Jarosława Gowina. Polityk postanowił odpowiedzieć na zarzuty prezesa PiS i nie gryzł się w język! Ostro napisał, co twierdzi o zarzutach byłego wicepremiera oraz przypomniał, że ostrzegał przed wprowadzeniem Polskiego Ładu.

Jarosław Kaczyński wypowiedział się na temat Polskiego Ładu. Stwierdził, że wiceministrowi finansów Arturowi Soboniowi w dużej mierze udało się naprawić sytuację, ale dawnego zamieszania nie da się cofnąć. Nie miał także problemu za wskazanie winnego Polskiemu Ładowi. - pewien polityk, który mógłby być ważnym człowiekiem, ale nie wróżę mu już specjalnej kariery. On był głównym odpowiedzialnym – mówił w rozmowie z „Polska Times”.

W GALERII PONIŻEJ ZOBACZYSZ, JAK CHOROBA ZMIENIŁA JAROSŁAWA GOWINA

- Plan Polskiego Ładu był nie najgorzej skonstruowany, ale potem dodano do niego ulgę dla klasy średniej. A to był pomysł Jarosława Gowina, który skomplikował ten system i uczynił go fatalnym. Gdzie dziś jest Gowin to państwo wiecie – ocenił prezes PiS.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Jarosław Gowin bez ogródek  napisał na swoim profilu na Twitterze, co myśli o słowach byłego wicepremiera. Nie zostawił na nim suchej nitki! - Jarku, gdy razem z moimi ekspertami ostrzegałem ciebie i Mateusza, że Polski Ład będzie gniotem, a inflacja zje oszczędności Polaków, to zamiast słuchać wolałeś przekupywać moich posłów. I tymi metodami próbujesz dalej zaklinać rzeczywistość – napisał. Jak widać, obaj politycy są przekonani o swoich racjach i żaden nie zamierza ustępować.

Sonda
Kto twoim zdaniem odpowiada za Polski Ład?
Express Biedrzyckiej 23.05 (Jarosław Gowin, gen. Waldemar Skrzypczak, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk) Sedno Sprawy: Tomasz Siemoniak
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE