Jarosław Gowin

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Jarosław Gowin

Gowin komentuje środki z KPO dla Polski. Padło kilka szczerych słów

2022-08-10 13:29

Zdaniem Jarosława Gowina komisarz Von der Leyen czuje się wprowadzona w błąd i oszukana. Polityk twierdzi, że właśnie to jest głównym powodem wstrzymania środków z KPO dla Polski. Lider Porozumienia ma także kilka innych teorii, którymi postanowił się podzielić. Czy faktycznie to bezpośrednio miało wpływ na takie kroki ze strony Unii Europejskiej?

Jarosław Gowin o środkach z KPO

Jarosław Kaczyński w ostatnim czasie szokuje swoimi wypowiedziami względem Unii Europejskiej. Nie łagodzi napięcia, ani nie szuka łagodzącego rozwiązania. Ma dość wrogie nastawienie do wszystkiego co związane z warunkami przyznania środków z KPO. – Coraz bardziej jest oczywiste, że tu nie ma sensu zważać na Unię Europejską, bo ona i tak ma inny plan. Unia nie wykonuje swoich obowiązków wobec Polski, nie przestrzega żadnych reguł. W tej sytuacji nie mamy powodów brać pod uwagę jej zastrzeżeń – mówił prezes PiS. 

– To co najmniej 160 miliardów złotych przeznaczonych na najważniejsze cele strategiczne polskiej gospodarki, np. na transformację energetyczną. Zapowiedziane są drastyczne podwyżki cen energii. Jeśli nie wykorzystamy pieniędzy z KPO to wzrost cen energii będzie jeszcze większy – skomentował Jarosław Gowin w programie "Siódma9". – Tymczasem, po wyjeździe komisarz von der Leyen z Polski okazało się, że wszystkie poprawki Senatu zostały odrzucone i w tej sytuacji uznała ona, że po stronie rządu brak poważnych partnerów. Pani komisarz Von der Leyen czuje się oszukana przez Mateusza Morawieckiego – podsumował lider Porozumienia. 

 Poniżej galeria zdjęć Jarosława Gowina

Jarosław Gowin i Tomasz Urynowicz na zakupach i na piwie na krakowskim Kazimierzu. Filmy paparazzi
Sonda
Zgadzasz się ze słowami Jarosława Gowina?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE