Donald Tusk

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express

Donald Tusk wróci? Polacy wystawili mu cenzurkę. SZOKUJĄCE wyniki sondażu

2021-02-09 16:58

Platforma Obywatelska przeżywa trudny okres. Część działaczy partii buntuje się przeciwko Borysowi Budce (43 l.) uważając, że powinien oddać on szefostwo. Pojawiły się też głosy, że liderem ponownie mógłby zostać Donald Tusk (64 l.), który może pomóc opozycji zjednoczyć się i osiągnąć sukces w najbliższych wyborach parlamentarnych. Polacy nie chcą jednak, aby były premier Polski, a obecnie przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej stanął na czele Platformy Obywatelskiej. Tak wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”.

sonda tusk platforma

i

Autor: GRAFIKA SE Jerzy Frątczak

Pollster zadał Polakom pytanie: Czy Donald Tusk powinien stanąć na czele Platformy Obywatelskiej? 36 proc. ankietowanych pozytywnie wypowiedziało się w tej kwestii, dając odpowiedź: "Tak". Negatywna opinię na ten temat wyraziło 64 proc. badanych, w tym aż 46 proc. odpowiedziało: "Zdecydowanie nie"! Politolog prof. Kazimierz Kik (74 l.) ocenia, że nasi rodacy zwątpili w Donalda Tuska. - Nieładnie odejść można tylko raz. Donald Tusk w bardzo trudnym momencie opuścił rząd i Polskę po to, żeby awansować. Zostawił folwark w postaci działaczy, dobieranych przez siebie wykonawców swojej woli, którzy dokończyli kompromitację. Polityk, który raz już zawiódł, nie jest wiarygodny. A Polacy uważają, że Donald Tusk zostawił ich dla własnych aspiracji – wyjaśnia prof. Kik.

PRZECZYTAJ TEŻ:

Rewolucja w pogrzebach jest blisko! Pochowasz swojego bliskiego w ogrodzie?

Kukiz dogadał się z Dudą! To prawdziwy przełom

Adam Bielan i Kamil Bortniczuk wydaleni z Porozumienia. Jest komentarz usuniętych polityków

Ten wywiad przejdzie do historii. Dziennikarz nie wytrzymał i wyszedł ze studia. Komentarz Adama Federa [WIDEO].

Sondaż Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” przeprowadzony został w dniach 29 stycznia - 1 lutego na próbie 1081 dorosłych osób.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE