Jarosław Kaczyński, Donald Tusk

i

Autor: PiS/FACEBOOK, Paweł Dąbrowski/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński, Donald Tusk

Czas na starcie tytanów

Debata partyjnych liderów przed wyborami? Polacy są jednomyślni, sondaż nie kłamie

2023-07-17 10:24

Prezes PiS Jarosław Kaczyński i lider PO Donald Tusk często wzajemnie wbijają sobie szpile podczas swoich wystąpień. Politycy nie ukrywają, że nie darzą się wzajemną sympatią, a ich podejście na rządzenie Polską jest zupełnie inne. Czy powinni oni, a także pozostali liderzy partyjni, zmierzyć się w debacie przed tegorocznymi wyborami? Sondaż daje jasną odpowiedź.

Jarosław Kaczyński i Donald Tusk od lat toczą spory na odległość, wzajemnie wytykając sobie błędy i walcząc o głosy wyborców. Można uznać, że debata liderów największych partii politycznych w Polsce mogłaby pomóc w porównaniu poglądów czy omówieniu  najważniejszych różnic programowych. Co na ten temat sądzą Polacy?

W najnowszym sondażu IBRiS przeprowadzonym dla "Rzeczpospolitej" zapytano, czy jeszcze przed tegorocznymi wyborami powinna się odbyć wspólna debata liderów partii, które mają szansę dostać się do Sejmu. Respondenci okazali się w większości jednomyślni. 81,1 proc. osób uznało, że taka debata powinna się odbyć. 11,6 proc. ankietowanych nie uważa, żeby była potrzebna, a 7,2 proc. nie potrafiło dać odpowiedzi.

Jak widać, starcie poglądów twarzą w twarz wydaje się atrakcyjnym rozwiązaniem dla większości wyborców. Z pewnością część niezdecydowanych osób mogłaby na podstawie odpowiedzi polityków w czasie debaty wyrobić sobie zdanie, na kogo warto oddać swój głos.

Co wiesz o Donaldzie Tusku. Pytanie numer 7 tylko dla wielkich znawców życia polityka!

Pytanie 1 z 15
Gdzie urodził się Donald Tusk?
Express Biedrzyckiej - Ryszard SCHNEPF