Elżbieta Witek

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Elżbieta Witek

Listy wyborcze

Wybory 2023. Lista PiS w okręgu nr 1 w Legnicy. Na czele Witek,, Machałek, Pogoda, Kubów

2023-09-02 11:49

Wybory 2023 już 15 października. - W okręgu legnickim tworzymy silną i zdeterminowaną drużynę PiS, która przystąpi do walki o mandaty - oświadczyła w sobotę (2.09) marszałek Sejmu Elżbieta Witek., która jest "jedynką" legnickiej listy. Poinformowała przy tym, że na czele listy PiS w Legnicy, poza jej nazwiskiem, znaleźli się m.in: Marzena Machałek, Szymon Pogoda i Krzysztof Kubów.

Prawo i Sprawiedliwość prezentuje w sobotę (2.09) listy wyborcze w poszczególnych okręgach na wybory 2023. Nazwiska kandydatów w okręgu legnickim przedstawiła w sobotę rano marszałek Sejmu Elżbieta Witek, która jest liderem tej listy. Jej zdaniem, wspólnie z innymi kandydatami, tworzą w Legnicy "silną i zdeterminowaną drużynę, która przystąpi do walki o mandaty". - Ludzie znani, rozpoznawali i bardzo aktywni w swoich środowiskach. Ale mamy także nowe twarze. Mamy nadzieję, że z równą determinacją co pozostali przystąpimy do walki o mandaty. Życzę wszystkim koleżankom i kolegom jak najlepszego wyniku i oczywiście zwycięstwa - zachwalała Witek. Marszałek Sejmu podkreśliła, że Prawo i Sprawiedliwość przez minione kadencje zrobiło bardzo dużo i dotrzymało słowa, co przekłada się na to, że Polska się zmienia.

Elżbieta Witek przekazał, jak będzie wyglądała lista Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 1 w Legnicy:

  • z drugiego miejsca kandydować będzie Marzena Machałek, wiceminister edukacji narodowej
  • na trzecim miejscu poseł Szymon Pogoda, który reprezentuje Bolesławiec 
  • na czwartym minister Krzysztof Kubów, szef gabinetu politycznego premiera
  • na piątym poseł na Sejm Stanisław Żuk
  • siódme miejsce na liście zajmuje poseł Ewa Szymańska, legniczanka
  • ósme miejsce starosta legnicki Adam Babuśka

Elżbieta Witek w czasie prezentacji dodała, że liczy, iż Polacy zechcą jeszcze raz zaufać rządzącym i wynik w tegorocznych wyborach będzie dla Zjednoczonej Prawicy jeszcze lepszy. W okręgu nr 1 w poprzednich wyborach lista KW PiS zdobywała dwukrotnie po 6 mandatów.

Na liście KW Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 1 (legnicko-jeleniogórskim) obok siedmiu posłów na czele znaleźli się też samorządowcy: Adam Babuśka (starosta legnicki), Jarosław Gęborys (st. kamiennogórski), Wojciech Dobrołowicz (burmistrz Bogatyni), radni wojewódzcy Piotr Karwan i Paweł Kura. O mandaty powalczy też troje obecnych senatorów PiS: Dorota Czudowska, Rafał Ślusarz i Krzysztof Mróz.

Sprawdź: Wybory 2023. Lista PiS w okręgu nr 6 w Lubelskiem: Czarnek, Moskal, Filipek-Sobczak i Tułajew

Raport - dr Sergiusz Trzeciak