Robert Bąkiewicz

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI/SUPER EXPRESS Robert Bąkiewicz

Reperacje od niemiec decydujące

Wybory 2023. Kandydaci do Sejmu z listy PiS. Robert Bąkiewicz z rekomendacją Suwerennej Polski

2023-09-01 11:51

Sebastian Kaleta goszczący w "Expressie Biedrzyckiej. Wybory 2023" przyznał, że to partia Zbigniewa Ziobry rekomendowała Roberta Bąkiewicza na listy wyborcze Zjednoczonej Prawicy! Co zadecydowało o postawieniu Bąkiewicza na radomskiej liście? Okazuje się, że jego inicjatywy, w tym te dotyczące walki o reparacje od Niemiec.

Robert Bąkiewicz kandydatem z listy PiS w wyborach do Sejmu. Rekomendowała go partia Ziobry

W programie "Express Biedrzyckiej. Wybory 2023" o to, czy faktycznie Bąkiewicz znajdzie się na liście Zjednoczonej Prawicy w wyborach 2023, zapytany został wiceminister z Suwerennej Polski, Sebastian Kaleta. - Pan Robert Bąkiewicz będzie starował, tak był rekomendowany na listy ze środowiska Suwerennej Polski. Pan Bąkiewicz który prze wiele lat jest zaangażowany w krzewienie myśli narodowej i patriotycznej, rozeszły się jego drogi ze środowiskiem Konfederacji, z uwagi na to, że prezentuje postawę antyrosyjską i w tym środowisku zabrakło dla niego miejsca. Z roku na rok prezentuje ciekawe inicjatywy. Ostatnią i inicjatywą pana Roberta Bąkiewicza była ta,  by polski rząd zobowiązać by walczył o reparacje od Niemiec.

O start w wyborach parlamentarnych Roberta Bąkiewicza z listy PiS pytany był w piątek (1.09) także polityk PiS Marek Suski. W rozmowie z Polsat News ocenił Bąkiewicza: - Spotkaliśmy się wczoraj, wypełniał dokumenty. Nie znałem wcześniej tego pana, poza doniesieniami prasowymi. Z doniesień prasowych to sobie pomyślałem: kto to jest? Opisy są różne. A jak rozmawialiśmy, kulturalny, sympatyczny człowiek - mówił w "Graffiti".

Wybory parlamentarne 2023. Kim jest Robert Bąkiewicz?

Robert Bąkiewicz w latach 2017-2022 był zaangażowany w organizację Marszu Niepodległości, a do zeszłego roku by prezesem Stowarzyszenia Marsz Niepodległości oraz Stowarzyszenia Roty Niepodległości, decyzją sądu został jednak usunięty z tej funkcji. Już wiadomo, że ma startować w wyborach do Sejmu z radomskiej listy PiS-u na miejscu 17. Bąkiewicz to postać, która swoim zachowaniem i wypowiedziami niejednokrotnie budziła kontrowersje. Wystarczy wspomnieć o wydarzeniu dotyczącego powstańców warszawskich, w tym Wandy Traczyk-Stawskiej, w czasie przemowy której, ludzie skupieni wokół Bąkiewicza zagłuszali wystąpienie. Było podczas prounijnej manifestacji. Traczyk-Stawska przemawiała wtedy na placu Zamkowym i w ostrych słowach zwróciła się pod adresem kontrmanifestacji i Bąkiewicza: - Milcz głupi chłopie, milcz, milcz, chamie skończony. Pamiętam, jak krew się lała, jak moi koledzy ginęli. Po to tutaj jestem, żeby wołać w ich imieniu. Nigdy nikt nie wyprowadzi nas z mojej ojczyzny, ale także nikt z Europy, bo to także moja matka.

POLECANY ARTYKUŁ: Powalające doniesienia. Robert Bąkiewicz wystartuje z list PiS-u

Quiz. Co wiesz o wyborach parlamentarnych? Bez 5/10 lepiej nie głosuj!

Pytanie 1 z 10
Kto może wziąć udział w wyborach parlamentarnych?
R.FOGIEL: SENS MA DEBATA KANDYDATÓW NA PREMIERA
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany