Wszystko jasne

Wybory 2023. Beata Szydło powraca! Już wiadomo, w jakiej roli. Kaczyński szczególnie ją wyróżnił

2023-03-10 14:38

Beata Szydło od 2019 roku jest europosłanką i raczej trzyma się z daleka od krajowej polityki. Jednak jak trwoga, to do... Szydło. Wielkimi krokami zbliżają się wybory 2023, a była premier jest specjalistką od kampanii wyborczej i to w dużej mierze dzięki niej Andrzej Duda dwa razy wygrał wybory prezydenckie, a PiS parlamentarne. Teraz Beata Szydło powraca w ważnej roli. Jarosław Kaczyński szczególnie ją wyróżnił przed wyborami 2023.

Kaczyński minął Sasina i Morawieckiego i podszedł do Szydło

Najważniejsi politycy PiS rozpoczęli ofensywę. W piątek, 10 marca, Jarosław Kaczyński wygłosił nagłe oświadczenie, po którym zaprezentowany został nowy partyjny spot. Rzecznik PiS zapowiedział z kolei, że jego formacja rozpoczyna trasę programową pod hasłem: "Przyszłość to Polska". Ważnym ogniwem kampanii będzie Beata Szydło. Była szefowa rządu została szczególnie wyróżniona przez prezesa PiS. Jarosław Kaczyński, gdy tylko skończył swoje wystąpienie, minął Jacka Sasina i Mateusza Morawieckiego i podszedł właśnie do Beaty Szydło, co mogło wskazać, kto będzie faktycznym liderem kampanii przed wyborami 2023 (tu przeczytasz o tym, kiedy odbędą się wybory 2023).

Beata Szydło buduje atmosferę na Twitterze

Była premier już w niedzielę (12 marca) w ramach trasy "Przyszłość to Polska" spotka się z wyborcami w Sandomierzu. Beata Szydło od razu zaczęła budować odpowiednią atmosferę w mediach społecznościowych. - Dla PiS najważniejsi jesteście Wy i Wasze opinie. Dlatego, tak jak w 2015 i 2019, zaczynamy cykl spotkań, aby wspólnie z Wami tworzyć program dla Polski! - napisała na Twitterze. Dzień wcześniej Beata Szydło zamieściła zdjęcie Jana Pawła II i przytoczyła jego słynny cytat: "Naród ginie, gdy znieprawia swojego ducha, naród rośnie, gdy duch jego coraz bardziej się oczyszcza, tego żadne siły zewnętrzne nie zdołają zniszczyć". A walka o dobre imię Karola Wojtyły może być jednym z głównych tematów kampanii przed wyborami 2023. 

W naszej galerii zobaczysz zdjęcia Beaty Szydło i Jarosława Kaczyńskiego

Sonda
Czy Beata Szydło powinna startować w wyborach prezydenckich?
B.SZYDŁO: POPEŁNILIŚMY WIELE BŁĘDÓW, ALE POTRAFIMY PRZEPROSIĆ
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany