MAMY ZDJĘCIA

Tak mieszkał Wojciech Jaruzelski, który wprowadził stan wojenny 41 lat temu. Wnętrza willi to luksusy dawnych lat [ZDJĘCIA]

2022-12-13 4:39

Właśnie przypada 41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Z tym wydarzeniem kojarzy się postać Wojciecha Jaruzelskiego, który wprowadził stan wojenny. Jako osoba wysoko postawiona generał Jaruzelski mógł liczyć na szereg przywilejów i miał dostęp do rzeczy, o których zwykły obywatel mógł tylko pomarzyć. Jakie tajemnice skrywa jego willa? Wiemy, jak wyglądała w środku willa Jaruzelskiego. To były istne luksusy. A potem? Wiele osób będzie zszokowanych, gdy zobaczy wnętrze willi na własne oczy.

W takiej willi mieszkał przez lata generał Jaruzelski

Generał Wojciech Jaruzelski z rodziną przez lata mieszkał w willi na warszawskim Mokotowie. To przedwojenny dom, który Jaruzelscy otrzymali w 1973 roku od władz PRL. Jak na tamte czasy była to bardzo luksusowa nieruchomość, której zwykły obywatel mógł zazdrościć! Także dzisiaj dom po generale Jaruzelskim wart jest majątek. Jedyna córka generała Jaruzelskiego i jego żony Barbary, Monika Jaruzelska w najnowszym oświadczeniu majątkowym, które złożyła jako randa Warszawy, wyceniła wartość willi na 4 miliony złotych! Co skrywają wnętrza domu Jaruzelskich? Po latach willa nadal wyglądała, jakby czas się w niej zatrzymał. Tak z zewnątrz, jak i w środku. Co prawda, Monika Jaruzelska odświeżyła willę poprzez remont, ale zostawiła dawny charakter miejsca. Właściwie niewiele zmieniło się od pamiętnego roku 1981, gdy wprowadzono stan wojenny w Polsce. Widać doskonale dawny blask i blichtr. Zobaczcie, jak mieszkał generał Wojciech Jaruzelski. W naszej galerii zdjęć wszystko widać, jak na dłoni. 

Dawny blask minionych czasów 

Willa po generale Jaruzelskim jest typowym budynkiem swojej epoki, a zbudowany została w czasach dwudziestolecia międzywojennego. Widać to po charakterystycznej bryle, dom był wybudowany przez Spółdzielnię Mieszkaniową Oficerów Lotników. Wnętrze willi kiedyś świadczyło o luksusie i przepychu, ale dziś raczej trąci myszką. Co było w domu Jaruzelskiego? Wystarczy wspomnieć o luksferach, które były ułożone ma jednej ze ścian. W gabinecie Jaruzelskiego nie było luksusów, były za to skromne meble. W salonie zaś dostojnie prezentował się segment marki Swarzędz, marzenie wielu Polaków lat 80. Meble elegancko prezentowały się wtedy w otoczeniu obrazów.

CZYTAJ: Emerytura Wojciecha Jaruzelskiego. Pobierał ją przez ponad 20 lat

Natomiast jeśli chodzi o ozdoby i bibeloty, to ciekawą kolekcję Monika Jaruzelska odziedziczyła po matce Barbarze. To zbiór starych i nie tylko, lalek z różnych zakątków świata, w strojach ludowych. Kolejną ciekawostką jest to, że po rodzicach została w domu kasa pancerna, jak mówi Jaruzelska jej mama trzymała tam biżuterię. Ściany willi ozdabiały przez lata zdjęcia, portrety, obrazy, ale i pamiątka z Korei, haftowany tygrys od Kim Ir Sena. 

Quiz. Co wiesz o stanie wojennym? Tylko znawcy PRL-u dostają 8/10!

Pytanie 1 z 10
1. Jak zaczynało się wystąpienie Wojciecha Jaruzelskiego, w którym ogłaszał stan wojenny w Polsce?
Oto, co może czekać Kaczyńskiego w tym roku. Jaruzelska wszystko słyszała. To będzie PRZEŁOM?!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany