Katarzyna Kotula

i

Autor: Paweł Jaskółka/Super Express Katarzyna Kotula

Immunitet

Posłanka Lewicy opowiedziała o molestowaniu. Teraz grozi jej utrata immunitetu

2023-03-11 8:24

Jak informuje TVP Info, do Sejmu wpłynął wniosek o uchylenie immunitetu posłance Katarzynie Kotuli. Posłanka w 2022 roku poinformowała o tym, że padła ofiarą molestowania ze strony prezesa Polskiego Związku Tenisowego. Teraz Mirosław Skrzypczyński chce postawić ją przed sądem.

Posłanka Lewicy ofiarą prezesa Polskiego Związku Tenisowego

Posłanka Lewicy Katarzyna Kotula w przeszłości była tenisistką. W ubiegłym roku wyznała, że w latach 90` padła ofiarą fizycznego i psychicznego dręczenia oraz molestowania seksualnego ze strony prezesa Polskiego Związku Tenisowego - Mirosława Skrzypczyńskiego. 

Katarzyna Kotula oraz inni anonimowi informatorzy twierdzą, że prezes Skrzypczyński dopuszczał się przemocy również wobec innych zawodników. Jak przypomina portal Onet, w grudniu 2022 roku podjęła decyzję o złożeniu zeznań w tej sprawie w Prokuraturze Okręgowej w Szczecinie. Pomimo tego, że karalność czynu uległa przedawnieniu - prokuratura wszczęła postępowanie z tej sprawie.

Posłanka Katarzyna Kotula straci immunitet?

Jak donosi tvp.info do Sejmu wpłynął wniosek o uchylenie immunitetu Katarzynie Kotuli. Wcześniej do sądu trafił prywatny pozew złożony przez Mirosława Skrzypczyńskiego przeciwko Katarzynie Kotuli.

Katarzyna Kotula podkreśliła w rozmowie z Onetem, że "liczy na zerwanie zasłony milczenia". Mirosław Skrzypczyński w odpowiedzi na oskarżenia posłanki, w wydanym oświadczeniu zaznacza, że "twierdzenia Katarzyny Kotuli zawierają nieprawdziwe informacje".

Bliskie związki prezesa PZT z politykami partii rządzącej

Portal Onet informował o stosowaniu przemocy przez Mirosława Skrzypczyńskiego oraz o jego bliskich związkach z politykami pratii rządzącej. "To dzięki tym znajomościom Polski Związek Tenisowy otrzymywał rekordowe dotacje z Ministerstwa Sportu i od spółek skarbu państwa" - informuje portal. 

Sonda
Czy kary za molestowanie seksualne powinny być wyższe?
Express Biedrzyckiej - gen. Waldemar SKRZYPCZAK
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany