Ćwiczenia odstraszające

Patrioty na Bemowie. Minister Błaszczak obserwuje szkolenie wyrzutni rakietowych w Warszawie

2023-02-07 11:20

W Warszawie rozpoczęło się szkolenie załóg baterii przeciwlotniczych i przeciwrakietowych Patriot poza miejscem stałej dyslokacji. Szkoleniu na warszawskim Bemowie przygląda się we wtorek, 7 lutego wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. - Prowadzone ćwiczenia z zestawami Patriot mają charakter odstraszający agresora. Pokazujemy gotowość bojową Wojska Polskiego - mówi Błaszczak.

Spis treści

  1. Patrioty na Bemowie. W Warszawie trwa szkolenie załóg baterii przeciwlotniczych i przeciwrakietowych Patriot
  2. Mariusz Błaszczak o ćwiczeniach Patriotów: Mają charakter odstraszający agresora
  3. Żołnierze rozpoczęli szkolenie z obsługi Patriotów i przemieszczania sprzętu

Patrioty na Bemowie. W Warszawie trwa szkolenie załóg baterii przeciwlotniczych i przeciwrakietowych Patriot

Na lotnisku Warszawa-Babice na warszawskim Bemowie trwa szkolenie załóg baterii przeciwlotniczych i przeciwrakietowych Patriot. Szkolenie mają żołnierze z 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej, która jako pierwsza otrzymała Patrioty. Wicepremier i szef MON Mariusz Błaszczak zapowiada, że jeszcze w tym tygodniu zespół złożony właśnie z żołnierzy z 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej wyjedzie na szkolenie do USA. - Po powrocie przyjedzie już z doświadczeniami związanymi z wprowadzaniem systemu zarządzania polem walki. Najnowocześniejszego systemu - powiedział Błaszczak.

Mariusz Błaszczak o ćwiczeniach Patriotów: Mają charakter odstraszający agresora

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podkreślił, że zasadniczo MON nigdy nie informuje o takich ćwiczeniach, ale tym razem jest inaczej.

Są to ćwiczenia zaplanowane. Chodzi o przemieszczenie jednostki, zajecie stanowiska, chodzi także o to, żeby zgrać poszczególne elementy tworzące zespół Patriotów. Te ćwiczenia mają charakter odstraszający agresora. Pokazujemy gotowość bojową Wojska Polskiego (...) Wojsko Polskie jest wyposażane konsekwentnie w nowoczesną broń, a żołnierze są świetnie wyszkoleni - mówi Mariusz Błaszczak.

Żołnierze rozpoczęli szkolenie z obsługi Patriotów i przemieszczania sprzętu

Polskie wyrzutnie Patriot przemieszczają się z Sochaczewa na lotnisko na warszawskim Bemowie, gdzie zostaną rozstawione. To ważny element szkolenia żołnierzy z 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej - poinformował w niedzielę, 5 lutego na Twitterze wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Dzień później, 6 lutego oficjalny komunikat w tej sprawie wydało Ministerstwo Obrony Narodowej. Resort poinformował, że żołnierze z 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej, która jako pierwsza otrzymała Patrioty, rozpoczęli szkolenie z obsługi, przemieszczania sprzętu i rozwijania ugrupowania bojowego poza miejscem stałej dyslokacji, m.in na lotnisku Warszawa-Babice. "Kolejnym etapem wdrażania nowych systemów IBCS i Patriot jest szkolenie +Patriot Familiarization+, pogłębiające umiejętności obsługi sprzętu" - czytamy w komunikacie MON-u.

Sonda
Jak oceniasz szefa MON, Mariusza Błaszczaka?

Polska potęgą militarną Europy? Wojskowy ekspert studzi entuzjazm.

Posłuchaj, jak liczna i wyposażona jest obecnie polska armia.

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany