Szkolenie polskich żołnierzy na czołgach Abrams. Mariusz Błaszczak się przyglądał

i

Autor: Paweł Jaskółka/Super Expres

ZAKUPY DLA WOJSKA

Mariusz Błaszczak przyznaje: Setki tysięcy sztuk najlepszej na świecie amunicji trafi do polskiego wojska

2022-12-12 7:26

Mariusz Błaszczak, wicepremier i minister obrony narodowej, przyznał: - Jestem dumny z zamówienia najlepszej na świecie amunicji w setkach tysięcy sztuk. Amunicji, której nie oprze się żadnej pancerz, oprócz pancerza Abramsa. Polityk powiedział tak w wywiadzie dla "Polska. Metropolia warszawska".

Szef MON o Patriotach

W poniedziałkowym (12 grudnia) wydaniu gazety "Polska. Metropolia warszawska" został opublikowany wywiad z wicepremierem i ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem, który był pytany m.in. o to , czy potwierdza, że rzeczywiście Polska prosiła Niemcy o poufność w negocjacjach na temat przeniesienia baterii Patriot z Niemiec do naszego kraju i czy Berlin tę poufność złamał. - Mogę to potwierdzić. Zresztą, dowody były publikowane w niemieckich mediach. Mnie niepokoi tylko to, że opozycja w Polsce bierze stronę niemiecką zamiast polskiej, ale to też nic dziwnego. Niepokoi mnie to dlatego, że przy naszej granicy wschodniej jest wojna i spodziewałbym się, że opozycja będzie, szczególnie w tej dziedzinie, która dotyczy bezpieczeństwa, obronności - wspierać rząd, ale tak nie jest – powiedział wicepremier i minister obrony narodowej.

Wicepremier Błaszczak przypomniał, że podczas ostatniego posiedzenia Sejmu argumentował, dlaczego Patrioty bardziej sprawdziłyby się na zachodniej Ukrainie. Dodał, że rakieta, która 15 listopada uderzyła w polskie terytorium, w wyniku czego zginęło dwóch polskich obywateli, nad Polską leciała tylko kilka sekund. - To jest zbyt krótki czas, żeby można było temu przeciwdziałać, więc zapewnienie bezpieczeństwa na zachodniej Ukrainie oznacza zapewnienie bezpieczeństwa we wschodniej Polsce – ocenił minister Błaszczak.

Błaszczak o zamówieniach na rzecz polskiej armii: Jestem dumny

Wicepremier mówił także o zamówieniach, jakich rząd dokonuje na rzecz polskiej armii. Wspomniał m.in. o zakupach amunicji. - Jestem dumny z zamówienia amunicji i to nie w śladowych ilościach, tyko w setkach tysięcy sztuk amunicji najlepszej na świecie. Amunicji, której nie oprze się żaden pancerz, oprócz pancerza Abramsa, ale będzie to amunicja wykorzystywana przez Abramsy – powiedział Błaszczak.

Sonda
Czy każdy powinien przejść szkolenie wojskowe?
W. CZARZASTY: MARIUSZ BŁASZCZAK ZMĄDRZAŁ, BĘDĄ PATRIOTY

Gdzie najlepiej rozmieścić niemieckie Patrioty, żeby były naprawdę SKUTECZNE?

Posłuchaj rozmowy z wojskowym ekspertem!

Listen to "Gdzie powinny być rozmieszczone niemieckie Patrioty? Płk Andrzej Kruczyński wyjaśnia! EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany