Śmigłowiec

i

Autor: materiały prasowe firmy Leonardo Śmigłowiec

Mamy zdjęcia śmigłowca

Leonardo ogłasza globalne kontrakty podczas Heli Expo 2023. Śmigłowiec AW09 jest ultranowoczesny

2023-03-10 13:09

Podczas Heli-Expo 2023 w USA, największych na świecie targów śmigłowców, zaprezentowano jednosilnikowy śmigłowiec AW09. Grupa Leonardo, globalna spółka wysokich technologii, ogłosiła również podpisanie globalnych kontraktów i nawiązanie kluczowej współpracy na rynku amerykańskim w zakresie tego śmigłowca AW09. Wstępne kontrakty Grupy Leonardo dotyczą 50 wiropłatów dla odbiorców na całym świecie.

Spis treści

  1. Heli Expo 2023 w USA. Największe targi śmigłowców na świecie
  2. Śmigłowiec AW09: jednosilnikowy, ultranowoczesny, ulepszony
  3. Gian Piero Cutillo: Śmigłowiec AW09 to kulminacja trzech lat pracy
  4. Leonardo i Metro Aviation podpisały umowę na usługę HEMS
  5. PZL-Świdnik. Kluczowy partner MON-u

Heli Expo 2023 w USA. Największe targi śmigłowców na świecie

W Atlancie w USA odbyły się największe na świecie targi i wystawa śmigłowców Heli Expo 2023. Podczas amerykańskich targów został zaprezentowany jednosilnikowy śmigłowiec AW09, a Grupa Leonardo ogłosiła pierwsze wstępne kontrakty na 50 tych wiropłatów dla odbiorców na całym świecie, w tym z Aero Service Representação w Brazylii, Synerjet Latina SA w Kolumbii, Peru i Chile, Helitech Asia w Azji Południowo-Wschodniej, Safomar w Afryce Południowej, Diskopsa dla Panamy i Gwatemali, Heliflite w Oceanii Aero Facility w Japonii.

Śmigłowiec AW09: jednosilnikowy, ultranowoczesny, ulepszony

Jednosilnikowy śmigłowiec AW09 oferuje zwiększoną modularność, nowoczesne systemy elektroniczne, wysoką cyfryzację oraz największą w swojej kategorii kabinę i przedział bagażowy. Jego doskonałe właściwości - w tym duża prędkość przelotowa i możliwość wykonywania lotów w wysokich temperaturach i na dużych wysokościach - są połączone z niskim poziomem hałasu, wynikającym z nowo opracowanego dynamicznego zespołu i obudowanego wirnika ogonowego.

- AW09 został znacznie ulepszony i osiągnął ostateczną konfigurację, według ostatniej wersji PS4 - informuje Dariusz Szulc, rzecznik PZL-Świdnik, będącej częścią Leonardo Helicopters Company. - Jedną z ostatnich zmian była decyzja o zastosowaniu w AW09 silnika Arriel 2K, firmy Safran, zgodnie z założeniami wysokiego poziomu wsparcia i niezawodności AW09. Wybór nowego silnika gwarantuje więc najbardziej efektywny poziom industrializacji, globalne dostawy i wsparcie dla klientów - mówi Szulc.

Gian Piero Cutillo: Śmigłowiec AW09 to kulminacja trzech lat pracy

Gian Piero Cutillo, dyrektor zarządzający Leonardo Helicopters, podkreśla, że zaprezentowany na Heli Expo 2023 śmigłowiec AW09, jest kulminacją trzech lat pracy, w trakcie których AW09 został znacznie ulepszony i osiągnął ostateczną konfigurację pozwalającą zaoferować poziom konkurencyjności, jakiej oczekuje rynek.

Rzeczywiście, AW09 generuje bardzo pozytywny odzew ze wszystkich regionów geograficznych na całym świecie. Firmy zajmujące się produkcją wiropłatów wysoko oceniają AW09 za jego wyjątkowe cechy i wielozadaniowość, które stanowią znaczącą ewolucję w porównaniu z istniejącymi wyrobami w tej kategorii. Podpisane wstępne umowy sprzedaży są tego wyraźnym dowodem. Również połączenie naszych możliwości przemysłowych z rozległym i uznanym doświadczeniem Metro Aviation w zakresie operacji i wsparcia zwiększa propozycję wartości AW09, zapewniając operatorom tej platformy znakomite możliwości realizacji misji na pierwszorzędnym rynku śmigłowców jednosilnikowych, jakim jest USA - mówi Gian Piero Cutillo.

Leonardo i Metro Aviation podpisały umowę na usługę HEMS

Ponadto, jak informuje Dariusz Szulc, rzecznik PZl-Świdnik, firmy będącej częścią Leonardo, podczas Heli Expo 2023 podpisano również ważną umowę pomiędzy Leonardo i Metro Aviation, jednym z największych prywatnych operatorów i dostawców usług HEMS (Śmigłowcowego Pogotowia Ratunkowego) w USA. - Współpraca pomiędzy obiema firmami ma na celu wsparcie wprowadzenia i pozycjonowania AW09 w USA, a przy tym korzysta z renomowanego doświadczenia i możliwości Metro Aviation w zakresie rozwoju Wnętrz Statków Powietrznych oraz STC (Uzupełniających Certyfikatów Typu), serwisu i szkoleń - wyjaśnia Dariusz Szulc.

PZL-Świdnik. Kluczowy partner MON-u

Dodajmy, że PZL-Świdnik zatrudnia ok. 3000 osób, w tym 650 inżynierów i współpracuje z prawie 1000 polskich przedsiębiorstw. Firma PZL-Świdnik jest kluczowym partnerem Ministerstwa Obrony Narodowej. Aż 80 proc. śmigłowców dostarczonych MON w ostatniej dekadzie to maszyny produkcji PZL-Świdnik. Firma jest częścią Leonardo Helicopters od 2010 roku.

Śmigłowiec

i

Autor: materiały prasowe firmy Leonardo Śmigłowiec
Sonda
Czy twoim zdaniem Wojsko Polskie jest dobrze wyposażone?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany