Mig 29

i

Autor: Shutterstock Mig 29

Ukraiński minister zabrał głos

Co Ukraińcy sądzą o sprzęcie wojskowym z Polski? „Celem jest przejście na maszyny zachodnie”

2023-04-04 19:30

Polska od samego początku pomaga pogrążonej w wojnie Ukrainie nie tylko humanitarnie, ale także jeśli chodzi o zaopatrzenie. W marcu 2023 roku zaś wspólnie ze Słowacją Polska przekazała wschodnim sąsiadom myśliwce MIG-29. Teraz strona ukraińska skomentowała sprzęt.

Ukraina nie ustaje w prośbach o wsparcie militarne, dzięki któremu może odpierać ataki Rosji. Polska jest jednym z państw, które starają się zapewnić okupowanemu krajowi dostawy najpotrzebniejszego sprzętu. W połowie marca 2023 zaś Polska i Słowacja przekazały wiadomość o przekazaniu Ukrainie 17 myśliwców MIG-29. Pierwsze samoloty Mig-29 z Polski trafiły już na Ukrainę. Teraz na ten temat głos zabrał minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow.

- Bardzo liczymy na samoloty bojowe z Polski i jesteśmy wdzięczni polskim przyjaciołom za uchwalenie odpowiednich decyzji. Dziękujemy Polsce za każdy element wsparcia, szczególnie tak ważny, jak lotnictwo bojowe. MIG-i z Polski znacząco wzmocnią naszą obronę, pozwolą sprawić, że nasze niebo będzie bezpieczniejsze, pozwolą zachować życie naszych obywateli i zmniejszyć zniszczenia spowodowane atakami rosyjskimi – napisał na Facebooku.

Ołeksij Reznikown w swoim poście zaznaczył, że Ukraina chce postawić także na nowoczesne maszyny z Zachodu. Dzięki nim lotnicy mają zyskać większą przewagę nad wrogiem i razić go z większej odległości. - Dążymy do tego celu. Dyskusja z partnerami toczy się nieustannie – stwierdził minister.

Sonda
Wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2023 roku?
Express Biedrzyckiej - gen. Jarosław KRASZEWSKI
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają