Agata Duda jest STARSZA od swojego męża Andrzeja! Mało kto o tym wie

2022-04-01 12:35
Tak się zmieniała Agata Duda - 50. urodziny pierwszej damy
Autor: SUPER EXPRESS Tak się zmieniała Agata Duda - 50. urodziny pierwszej damy

Agata Duda w sobotę, 2 kwietnia będzie świętowała 50. urodziny! Mało kto wie, ale pierwsza dama jest starsza od swojego męża, Andrzeja Dudy. Co prawda małżonków dzieli niewielka różnica, ale jednak. O ile Agata Duda jest starsza od prezydenta? Wielu będzie zdziwionych.

Pierwsza dama Agata Duda w sobotę, 2 kwietnia ma urodziny. Będzie świętowała wyjątkowy jubileusz, bo skończy 50 lat. Agata Duda urodziła się w 1972 roku w Krakowie, tam spędziła dzieciństwo i młodość, tam uczyła się i pracowała, aż do 2015 roku, gdy jej mąż Andrzej Duda został prezydentem Polski. Agata Duda, z domu Kornhauser, to córka znanego poety, prozaika i eseisty Juliana Kornhausera, jej matka to Alicja Wojna-Kornhauser. Ma jednego, sporo młodszego brata - Jakuba Kornhausera, który poszedł w ślady ojca i związał się z pisaniem. Agata Duda ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie. Studiowała na Uniwersytecie Jagiellońskim na Wydziale Filologii Germańskiej, uzyskując w 1997 r. tytuł magistra. 

Co ciekawe, tuż po studiach zaczęła pracę w prywatnej firmie, wspominał o tym też w jednym z wywiadów Andrzej Duda, mówiąc: - Żona zaczęła karierę zawodową od pracy w polskiej filii zagranicznej firmy. Była w niej jedynym pracownikiem. To znana europejska firma - uchylił rąbka tajemnicy prezydent. Dopiero później, a dokładnie w październiku 1998 roku, zaczęła pracę jako nauczycielka języka niemieckiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Krakowie. Tę szkołę średnią ukończył jej mąż, prezydent Andrzej Duda.

Agata Duda jest starsza od męża. Ile ich dzieli? 

Gdy Agata Duda została pierwszą damą, zrezygnowała z pracy w szkole, choć uczniowie nadal byli jej bliscy. Dlatego, już jako prezydentowa, nadal spotykała się z dziećmi i młodzieżą, a nawet udzielała lekcji języka niemieckiego. Bardzo angażowała się i nadal angażuje w sprawy najmłodszych. Swojego przyszłego męża poznała, gdy oboje chodzili do liceum, a poznali się na imprezie u znajomego. Para doczekała się córki Kingi. Chociaż są równolatkami, bo Andrzej Duda także urodził się w 1972 roku, to Agata Duda jest od męża starsza o półtora miesiąca. Prezydent 50. urodziny będzie świętował 16 maja 2022. 

Sonda
Podoba Ci się styl Agaty Dudy?
Agata Duda przesyła całusa prezydentowi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE